English Deutsch
Opinie naszych Gości

jak dobre to chwalimy - polecamy bo jedzenie bardzo smaczne i miła obsługa - niech inni też wiedzą
     » więcej

Historia

Historia naszej restauracji związana jest z historią ratusza. W XIX wieku mieściła się tutaj wartownia, strzegąca wejścia do Twierdzy Kłodzkiej, później bank. Wcześniejsze dzieje tego miejsca wciąż osłonięte są tajemnicą. Być może właśnie tutaj spędzała czas wolny piękna Charlotte - sławna trucicielka kłodzka? A może właśnie tutaj przechadzał się Napoleon, po zdobyciu Twierdzy Kłodzkiej? Tego możemy się jedynie domyślać. Nie ulega jednak wątpliwości, że mury naszej restauracji były świadkiem wszystkich najważniejszych dla miasta wydarzeń. Odciśnięte w nich jest życie codzienne w mieście: kupieckie nawoływania, targowy gwar, sprzeczki rajców miejskich.

Rynek

Od zakończenia II wojny światowej w tym miejscu trwa nieprzerwanie tradycja restauratorska - do dzisiaj znajduje się tutaj jedna z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych restauracji w Kłodzku.

Ratusz

Obecni właściciele, Państwo Danuta i Henryk Tomczak, prowadzą restaurację od 1997 roku. Wspaniała atmosfera tego miejsca to przede wszystkim ich zasługa. Osobiście dbają o najdrobniejsze szczegóły i ofertę po to, żeby zadowolić najbardziej nawet wymagające gusta.

Restauracja i Pub "W Ratuszu" - tradycja i urok kłodzkiej starówki!

* Zdjęcia Kłodzka w przeszłości udostępnił serwis "Dawne Kłodzko".

Wszelkie prawa zastrzeżone © Restauracja "W Ratuszu" Kłodzko | Webdesign i hosting: boot.pl